Gruzja – Kaukaskie marzenie

Numer imprezy turystycznej: 220607
od 2022-06-03 do 2022-06-10
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2400 zł + 400USD

Gruzja – Kaukaskie marzenie

PROGRAM
I DZIEŃ
Wylot z samolotem Wizz Air. Ok. 22:20 Przylot do Kutaisi (czasu gruzińskiego). Transfer do hotelu w KUTAISI – drugiego pod względem wielkości miasta w Gruzji. Nocleg w Kutaisi.
 
II DZIEŃ
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. WYCIECZKA DO MTSKHETA (zwanej Drugą Jerozolimą) to starożytne miasto, była stolica kraju oraz religijne centrum Gruzji. Mieści się tu najważniejszy relikt chrześcijaństwa (Szata Chrystusa).   Zwiedzimy Monastyr Dżwari (VI w.), położony na szczycie wzgórza, skąd podziwiać można przepiękną panoramę miasta. Monastyr stanowi perłę gruzińskiej architektury. Zwiedzimy także Katedrę Svetitskhoveli (XI w.), która uznawana jest za najważniejszy zabytek w Gruzji. Oba obiekty znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja z tradycyjną kuchnią gruzińską i winem. Nocleg w Tbilisi.

III DZIEŃ
Śniadanie w hotelu. ZWIEDZANIE TBILISI – stolicy Gruzji i jednego z najstarszych miast na świecie. Zwiedzimy historyczną część Tbilisi: Kościół Metekhi (XIII w.), Synagogę, Katedrę Sioni (VI-VII w.) i Kościół Anchiskhati (VI w.). Następnie przejedziemy do Pomnika Matki Gruzji. Zwiedzimy również Fortecę Narikala (IV w.), z której podziwiać można przepiękny widok na stare miasto, to najbardziej znany zabytek Tbilisi z czasów starożytnych, ludzie nazywają ją sercem i duszą miasta. Zobaczymy łaźnie siarkowe, które stanowią wizówkę Tbilisi. Kolacja z tradycyjną kuchnią gruzińską. Nocleg w Tbilisi.

IV DZIEŃ
Śniadanie w hotelu. WYCIECZKA DO KACHETI – regionu słynącego z produkcji wina. Odwiedzimy KLASZTOR BODBE – kompleks klasztorny św. Nino, miejsce pochówku św. Nino, która w IV wieku wprowadziła w Gruzji chrześcijaństwo. Zwiedzimy SIGNAGI – XVIII-wieczne miasteczko usytuowane na szycie wzniesienia, z którego podziwiać można malowniczy krajobraz doliny rzeki Alazani  i kaukaskie szczyty. Obiadokolacja z degustacją słynnego gruzińskiego wina w prywatnej, rodzinnej winiarni, gdzie można zapoznać się z tradycją produkcji wina. Powrót do Tbilisi. Nocleg w Tbilisi.

V DZIEŃ
Śniadanie w hotelu. Podróż słynną GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ. Po drodze zwiedzimy  XVII – wieczną FORTECĘ ANANURI – miejsce wielu historycznych walk. Forteca jest malowniczo położona nad Jeziorem Żinwalskim. Krystalicznie błękitna woda, na tle gór, tworzy niezapomniany widok. Przejazd przez GUDAURI – ośrodek narciarski położony na wys. 2000 m n.p.m Dalszy przejazd do KAZBEGI. Z Kazbegi przejazd jeepami malowniczą górską trasą do GERGETI. Zwiedzimy położony na wysokości 2170 m n.p.m. Kościół św. Trójcy, zbudowany w XIV wieku. Przy sprzyjającej pogodzie będziemy mogli podziwiać najwyższy szczyt Kaukazu – Mt.    Kazbegi (5047 m) . Powrót do Tbilisi. Nocleg w Tbilisi.

VI DZIEŃ
Śniadanie w hotelu.  Czas wolny: zakupy na Suchym Moście na targu staroci, a następnie spacer po starym mieście. KOLACJA W GRUZIŃSKIEJ RESTAURACJI Z WYSTĘPAMI FOLKLORYSTYCZNYMI I WINEM. Nocleg w Tbilisi.
 
VII DZIEŃ
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do GORI – miasta urodzin Stalina. Następnie odwiedzimy UPLISTSIKHE – największe skalne miasto w Gruzji. Kompleks zabytków z czasów starożytności położony jest na skalistym brzegu rzeki Mtkwari. Składa się z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomach, połączonych korytarzami lub schodami. Przejazd do Kutaisi. Kolacja i nocleg w Kutaisi lub w kurorcie Ckaltubo.
 
VIII DZIEŃ
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Zwiedzanie KUTAISI. Miasto było stolicą antycznego królestwa Kolchidy, do którego wg legendy przybył Jazon z Argonautami po złote runo. ZWIEDZANIE KLASZTORU W GELATI  – czyli znakomicie zachowanego zespołu klasztornego z XII wieku, który znany jest przede wszystkim z fresków i mozaik. Zespół klasztorny w Gelati znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie JASKINII SATAPLIA, która słynie z ciekawych form stalagmitów i stalaktytów. Obiadokolacja w Kutaisi.  19:30 Transfer na lotnisko. 22:50 Wylot do Polski.


ŚWIADCZENIA

Cena zawiera:

 • Przelot samolotem z Katowic/Krakowa do Kutaisi
 • Bagaż rejestrowany 20kg
 • Bagaż podręczny 8 kg – 40x30x20cm
 • Zakwaterowanie wg programu w hotelach 3* w pokojach 2 lub 3 os.(2 noclegi w Kutaisi lub Ckaltubo, 5 noclegów w Tbilisi)
 • Wyżywienie wg programu: 7 śniadań, 4 kolacji, 3 obiadokolacji
 • Degustacja wina i czaczy wg programu
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania
 • Transport podczas realizacji programu
 • Woda butelkowana niegazowana (0.5l dziennie os.)
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30 000 EUR – w tymubezpieczenie CP (choroby przewlekłe), oraz zachorowanie na COVID-19, NNW do kwoty 10.000 PLN, BP (bagażu) do kwoty 1000PLN, OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 10.000 EUR,

Cena nie zawiera :

 • SKŁADKA TFG – 10pln, SKŁADKA TFP – 10pln– bezzwrotna – płatne na konto organizatora
 • KOSZTY REALIZACJI PROGAMU: 110 USD – PŁATNE U PILOTA -Wstępy, opłaty, obowiązkowe napiwki, Występy folklorystyczne podczas kolacji, Przejazd jeepami z Kazbegi do Gergeti
 • Dopłaty do pokoju 1 – os. – 180 USD

UBEZPIECZENIA

W cenę pielgrzymki zawarte jest:
– Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 15 000 EUR – w tym ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe), oraz zachorowanie na COVID-19
– Ubezpieczenie NNW do kwoty 10.000 PLN
– Ubezpieczenie BP (bagażu) do kwoty 1000PLN
– Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 10.000 EUR,

DODATKOWE UBEZPIECZENIA OD KOSZTÓW REZYGNACJI W PRZYPADKU :
– zachorowania nagłego – 135 PLN
–  z rozszerzeniem na COVID 19 – 190 PLN
–  z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 230 PLN

–  zachorowania z  powodu chorób przewlekłych – 190 PLN
– z rozszerzeniem na COVID 19 – 230 PLN
– z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantanną – 300 PLN

WARUNKI UBEZPIECZENIA:

POBIERZ PEŁNE OWU:  
Bezpieczne Podróże OWU 2018

W NASZYM BIURZE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA :

WAŻNE INFORMACJE

WAŻNE INFORMACJE DOT. PIELGRZYMKI:

 1. Oferta ważna przy 25 osobach płatnych
 2. Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.
 3. Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport.
 4. Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej.
 5. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych typu: siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z powodu braku minimum uczestników, która wynosi 30 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności.
[tabby title=”DOKUMENTY I DANE DO PRZELEWU”]

UMOWA DOSTĘPNA DROGĄ MAILOWĄ: biuro@pielgrzymkitarnow.pl iwetta@beskidvision.com.pl 

03/10

 

DOKUMENTY DOT. UBEZPIECZENIA :
1. OWU: OWU Bezpieczne Podróże TBP
2. IPID : OWU Bezpieczne Podróże TBP

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

 

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY