Pielgrzymka do Grecji

TERMIN:
od 2017-05-10
do 2017-05-20
CENA:
600zł + 500euro

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pielgrzymki do Grecji śladami Św. Pawła Apostoła
Termin: 10-20.05.2017
Cena: 600zł + 500euro
Zapraszamy !

OPIS


Pielgrzymka do Grecji śladami Św. Pawła Apostoła
10-20.05.2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Grecji

Kontakt:
Biuro Podróży Beskidvision
ul. Kopernika 2
34-300 Żywiec

biuro@beskidvision.com.pl, tel. + 48 516 527 820
asia@beskidvision.com.pl, tel. +48 661 915 721

GRECJA

DOKUMENTY – dowód osobisty lub paszport

WALUTA

Euro

POGODA
Ze względu na typowy dla Grecji klimat śródziemnomorski, na obszarach nizinnych lata są gorące i suche. Ulgę w upale przynoszą morskie bryzy. Pogoda zazwyczaj jest łaskawa. Napływają jednak także fale gorąca, w wyniku których temperatura może wzrosnąć nawet powyżej 40°C. W regionach górskich jest dużo chłodniej i często pada deszcz. Zimy na nizinach są łagodne, rzadko mroźne, ze sporadycznymi opadami śniegu. Natomiast góry zwykle są pokryte śniegiem. Opady deszczu na terenach nizinnych przypadają głównie na okres między wrześniem a marcem.

KUCHNIA
Greckie jedzenie jest wyśmienite, zawsze świeże i dobrze przyrządzone. Tutejsze przystawki, nazywane mezedes to głównie oliwki, jogurt tatziki, pasta z rybiej ikry zmieszanej z tartą bułką, sałatka z bakłażanów, bób w sosie pomidorowym oraz dolmades (liście winogron nadziewane ryżem i przyprawami).Typowa grecka sałatka, popularna również w Polsce, składa się z pomidorów, oliwek i sera feta. Dużą popularnością cieszy się także sałatka z ośmiornicy i sałatka z tuńczyka. Najbardziej znane greckie danie główne to tzw. moussaka ? mielone mięso, bakłażany i pomidory z sosem beszamelowym i polewą serową.Do najbardziej znanych greckich deserów należy jogurt z miodem, często z orzechami włoskimi, oraz dwa rodzaje halva. Halva tis Rinas to ciastka z kaszy manny, a halva tou bakali to tradycyjna chałwa przygotowana z mąki, pasty sezamowej z masłem, oliwy, miodu i orzechów laskowych. Amatorzy potraw z ryb z pewnością wybiorą się w Grecji do jednej z rybnych restauracji. Lokale tego typu są niestety dość drogie, ale wrażenia kulinarne w pełni rekompensują wydatek!

PROGRAM

DZIEŃ I – 10.05.2017 środa
Wyjazd z Żywca i przejazd autokarem w kierunku Słowacji. Postój w zajeździe – możliwość wykupienia posiłku – 5-8 euro. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w Serbii.

DZIEŃ II – 11.05.2017 – czwartek
Przejazd do Kawali, dawne Neapolis, skąd rozpoczął swą misję w Europie św. Paweł. Zwiedzanie ( Neapoli) obecnej KAWALI – to miasto było pierwszym miejscem na kontynencie gdzie św. Paweł postawił swoją stopę.  Wizyta w porcie i na starówce Kawali. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III – 12.05.2017 – piątekkavala
Śniadanie. Następnie jedziemy do FILIPPI – zwiedzanie starożytnych miejsc, pozostałości wczesnochrześcijańskich, takich jak miejsce więzienia świętego Pawła, bazyliki A. Przejazd do  miejsca gdzie święty ochrzcił pierwszą kobietę w Europie – Lidię. W tym miejscu została wybudowana Bazylika św. Lidi. Msza święta podczas której będą odnowione sakramenty chrztu świętego. Po mszy wyjazd do   URANUPOLI – greckiego miasteczka położonego na Przylądku Athos tuż przy granicy z Autonomiczną Republiką Góry Athos. Rejs statkiem opływającym Górę Atos. Po rejsie przejazd na nocleg w okolicach TESALONIK. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV – 13.05.2017 – sobotagora-athos
Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Tesalonik  gdzie Apostoł spędził miesiące nauczając. Tu  urodzili się bracia Cyryl i Metody. Spacerując zobaczymy triumfalny łuk Galeriusza na którym piękne płaskorzeźby sławią zwycięstwo cesarza nad Persami, dalej idąc nadmorską promenadą zobaczymy Białą Wieżę, symbol miasta.  Następnie jedziemy do WERII czyli dawnego Berea, zwiedzamy mównicę z której nauczał święty. Zakwaterowanie w Kalambace, obiadokolacja.

DZIEŃ V – 14.05.2017 – niedzielameteory
Msza św.
Śniadanie. Zwiedzanie METEORÓW, wiszących klasztorów. Niesamowite dzieła sztuki – klasztory zawieszone między niebem a ziemią, w których toczy się życie religijne – mnisi udostępnili je dla zwiedzających. Zwiedzanie pracowni pisania ikon Zervopoulos. Przejazd do DELF, zwiedzanie starożytnych Delf i świątyni Apolla. Zakwaterowanie w hotelu w Arachowej, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VI – 15.05.2017 – poniedziałek
Śniadanie. Przejazd do ATEN. Msza Święta w Katedrze Katolickiej, w której znajdują się tablice upamiętniające wizytę Papieża Jana Pawła II w Grecji.  Zwiedzanie Akropolu, Areopagu –  na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków (przy którym modlił się Papież Jan Paweł II), Grobu Nieznanego Żołnierza, spacer po Monastyrakach,  Ermou – sercu Aten. Powrót do hotelu obiadokolacja. Dla chętnych wieczorne wyjście na „Wieczór grecki”.

DZIEŃ VII – 16.05.2017 – wtorekkorynt
Wczesne śniadanie. Wyjazd do KORYNTU – miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Zwiedzanie starożytnego Koryntu. Kto z nas nie zna 1-go listu św. Pawła Apostoła do Koryntian, napisanego w Efezie. Odczytanie pięknego Hymnu do miłości. Msza św. Przyjazd do EPIDAUROSU, zwiedzanie starożytnego teatru akustycznego,  zwiedzanie miasta NAFPLIO, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z okupacji tureckiej. Przejazd do hotelu w Loutrakach.Zakwaterowanie w hotelu z basenem, oddalonego 200m od morza, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wyjazd na rejs po kanale korynckim.

DZIEŃ VIII – IX – 17-18.05.2017 – środa/czwartekloutraki
Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

Dla chętnych wyjazd na całodzienny rejs. https://www.youtube.com/watch?v=OYkIeKFqiks

Wczesne śniadanie. Wypłynięcie na całodniowy rejs po zatoce Argosarońskiej Morza Egejskiego. Pierwszą wyspą którą odwiedzimy jest  Ydra,  zakazany jest na niej ruch samochodów, motocykli, a nawet rowerów. Jedyny środek lokomocji to osiołek. W latach 60-ych minionego stulecia była mekką dla artystów. Słynie ze swojej architektury willowej. Spacerując po mieście wśród okazałych domów, kościołów których na wyspie jest 365 podziwiamy ich architekturę, błękitne morze, które zapiera dech w piersi każdego odwiedzającego. Na wyspie będziemy około 2 godzin. Następnie płyniemy do Porosu z którego możemy zobaczyć półwysep Peloponezu, wyspa słynąca z pięknych plantacji cytryn. Chętni mogą wejść na wierzę widokową z której będą podziwiać widok, a spacer po wąskich uliczkach miasteczka pozwoli przenieść się na chwilę do innego świata. Trzecia z wysp ma najbogatszą historię i najwięcej do pokazania. Wydaje się niemożliwe, że w starożytności była ona potęgą zdolną do rywalizacji z Atenami. Eginejczycy handlowali z całym śródziemnomorskim światem, jako pierwsi wprowadzili system monetarny, szczycili się wieloma sportowcami. Dziś wyspa żyje głownie z turystyki oraz plantacji pistacji,  jest masowo odwiedzana w weekendy przez Ateńczyków. W malowniczej stolicy można udać się na ciekawy spacer, aby podziwiać XIX wieczne budynki. Z pewnością jednak warto pojechać do antycznej świątyni Afai, poświęconej kreteńskiej nimfie i zbudowanej 60 lat wcześniej niż Partenon w Atenach. Po wypłynięciu z Eginy uczestniczymy w dalszym poznawaniu zwyczajów greckich poprzez naukę tańców  greckich z różnych regionów Hellady takich jak Syrtaki znanych jako taniec Zorba. Po dopłynięciu do portu, transfer do hotelu i obiadokolacja.

DZIEŃ X – 19.05.2017 – piątek
Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przejazd  przez Macedonie, Serbię, Węgry, Słowację do Polski. Powrót do kraju dnia następnego

DZIEŃ X I- 20.05.2017 – sobota
Przyjazd na miejsce zbiórek w godzinach popołudniowych.

Organizatorem pielgrzymki jest Biuro Podróży Beskidvision
ul. Kopernika 2
34 – 300 Żywiec
Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego nr: 1052

Programy są własnością autorską firmy Beskidvision.
Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie, bez zgody właściciela prawnie chronione.

ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje:
– Przejazd komfortowym autokarem
– 9 noclegów w hotelach 3*** z HB
– wyżywienie – śniadania, obiadokolacje
– opieka pilota
– opieka duszpasterska
– rejs statkiem opływający górę Atos
– ubezpieczenie KL, NNW, OC

Cena nie obejmuje:
– koszty realizacji programu –85 euro
– wieczoru greckiego 25€ – Pokaz tańców ludowych z różnych regionów Grecji, Greckie jedzenie i wino, wspólna zabawa z tancerzami w stylu greckim.
– Całodziennego rejsu na 3 wyspy 60 € – pokaz tańców ludowych, obiad, wyjścia na 3 greckie wyspy

UMOWA ORAZ DANE DO PRZELEWU


Umowa – zgłoszenie do pobrania:
umowa-bv

 

 

 

 

 

Biuro Podróży BeskidVision, 34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 552 157 05 47, REGON: 243282770
NR KONT W BANKU BZWBK:
Złotówki: 19 1090 2011 0000 0001 3166 4262
Euro: 02 1090 2011 0000 0001 3166 4374 0
kod SWIFT WBKPPLPP
Dolary: 94 1090 2011 0000 0001 3166 4367

KONTAKT: kom. /+48/ 516 527 820; 661 915 721
biuro@beskidvision.com.pl
asia@beskidvision.com.pl

«