Pielgrzymka do Gruzji

Numer imprezy turystycznej: 220607
od 2022-06-08 do 2022-06-15
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2600 PLN + 410 USD

Pielgrzymka do Gruzji

PROGRAM


I DZIEŃ – 08.06.2022
Zbiórka w Tarnowie, przejazd autokarem na lotnisko w Warszawie – Okęcie. Przelot do Tbilisi.

II DZIEŃ – 09.06.2022 – TBILISI
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie TBILISI – (dosłownie „ciepłe źródło”), stolica i największe miasto Gruzji, położone jest nad rzeką Kurą (Mtkwari). Początki Tbilisi sięgają V w. n.e., jego założycielem był Wachtang Gorgasali, gruziński król Iberii. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym i politycznym. Zwiedzanie starówky: świątynia Metechi i pomnik króla Wachtanga Gorgasalego (który w V w. n.e. założył Tbilisi); Abanotubani – jedna ze starszych dzielnic miasta, znane z łaźni siarkowych; twierdza Narikala; ulica Szarden; Sobór Sioni. Na zakończenie przejazd autokarem Aleją Rustaweli. Kolacja z winem z tradycyjną kuchnią gruzińską.


III DZIEŃ – 10.06.2022- TBILISI – ANANURI – KAZBEGI – GUDAURI, 200KM
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Ananuri, gdzie znajduje sie XVII-wieczny zespół zamkowy położony nad rzeką Aragwi. Wycieczka wzdłuż fragmentu Gruzińskiej Drogi Wojennej. Dalsza droga do Gudauri, kurortu narciarskiego (2000 m n.p.m.) położonego na południowych zboczach gruzińskiej części łańcucha górskiego Wielkiego Kaukazu. Przejazd do Kazbegi przez przełęcz Dżwari (2379 m n.p.m.), skąd rozciąga się piękny widok na okoliczne góry. Z Kazbegi przejazd jeepami malowniczą górską trasą przejazd do Cerkwi Świętej Trójcy w pobliżu Gergeti, wspaniałego zabytku architektury gruzińskiej, wznoszącego się na wysokości 2170 m n.p.m. u podnóży góry Kazbegi (5033 m n.p.m.). Powrót do Gudauri. Kolacja w hotelu


IV DZIEŃ – 11.06.2022 – GUDAURI – MCCHETA – GELATI – CKALTUBO, 330KM
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Mcchety – jednego z najstarszych miast Gruzji, od III w. p.n.e. do V w. n.e. pierwszej stolicy wczesno – gruzińskiego królestwa Iberii, prastarego miejsca kultu chrześcijańskiego. Zwiedzimy Monastyr Dżwari (VI w.), położony na szczycie wzgórza, skąd podziwiać można przepiękną panoramę miasta. Monastyr stanowi perłę gruzińskiej architektury. Zwiedzimy także Katedrę Svetitskhoveli (XI w.), która uznawana jest za najważniejszy zabytek w Gruzji. Oba obiekty znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Kutaisi– drugiego pod względem wielkości miasta w Gruzji. Zwiedzanie znakomicie zachowanego zespołu klasztornego Gelati z XII wieku, który znany jest przede wszystkim z fresków i mozaik. Gelati znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolacja i nocleg w kurorcie Ckaltubo w pobliżu Kutaisi.


V DZIEŃ – 12.06.2022- CKALTUBO – KUTAISI – BORŻOMI – ACHALCICHE 260KM
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejście Jaskinią Prometeusza – jedną z najpiękniejszych w okolicach Kaukazu. Przejazd do słynnego ośrodka wypoczynkowego i uzdrowiska Borżomi. Wizyta w Parku Narodowym Borżomi-Karagauli oraz degustacja wody z tutejszych źródeł. Przejazd do Achalciche – w przeszłości miasto-twierdza. Kolacja i nocleg w Achalciche.


VI DZIEŃ – 13.06.2022 – WARDZIA – TBILISI
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Wardzia – zwiedzanie imponującego, wykutego w skale, miasta i fortecy z XII-XIII w. przez królową Tamar. Wnętrza wykutych w skale kaplic kryją unikatowe freski. Z tarasów roztaczają się wspaniałe widoki na górskie szczyty i malowniczą dolinę. Postój na zdjęcia przy Fortecy Chertwisi – jednej z najstarszych fortec w Gruzji. Przejazd do Tbilisi. Pożegnalna kolacja w gruzińskiej restauracji z występami folklorystycznymi i winem.

VII DZIEŃ – 14.06.2022- TBILISI – BODBE – SIGNAGI – TBILSI, 280KM
Śniadanie w hotelu. Przejazd do położonej we wschodniej części kraju Kachetii – głównego regionu uprawy winorośli. Zwiedzanie monastyru Bodbe – kompleksu klasztornego św. Niny, apostołki i patronki Gruzji, oraz centrum biskupiego Kachetii. Wizyta w położonym na szczycie wysokiej góry mieście Signagi, skąd rozciąga się widok na Równinę Alazańską. Obiad (gruzińska supra) z występami folklorystycznymi z degustacja wina i czaczy (gruzińskiego odpowiednika włoskiej grappy) w lokalnej winiarni. Powrót do Tbilisi.


VIII DZIEŃ – 15.06.2022
Wymeldowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. 4.55. Przelot z Tbilisi do Warszawy. Lądowanie o 6.40.

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera:

 • Przelot samolotem z Polski do Tibilisi
 • Bagaż rejestrowany 20kg
 • Bagaż podręczny 8 kg – 40x30x20cm
 • Zakwaterowanie wg programu w hotelach 3* w pokojach 2 lub 3 os.
 • Wyżywienie wg programu
 • Degustacja wina i czaczy wg programu
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania
 • Transport podczas realizacji programu
 • Woda butelkowana niegazowana (0.5l dziennie os.)
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30 000 EUR . W tym ubezpieczenie CP (choroby przewlekłe), oraz zachorowanie na COVID-19, NNW do kwoty 10.000 PLN, BP (bagażu) do kwoty 1000PLN, OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 10.000 EUR,

Cena nie zawiera :

 • SKŁADKA TFG – 13 pln, SKŁADKA TFP – 13 pln– bezzwrotna – płatne na konto organizatora
 • KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU: 120 USD – PŁATNE U PILOTA -Wstępy, opłaty, obowiązkowe napiwki, Występy folklorystyczne podczas kolacji, Przejazd jeepami z Kazbegi do Gergeti
 • Dopłaty do pokoju 1 – os. – 180 USD

UBEZPIECZENIA

W CENIE PIELGRZYMKI DO GRUZJI ZAWARTE SĄ:

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 30000 EUR,
 • Ubezpieczenie KL od Covid-19 i chorób przewlekłych do 30000 EUR
 • Ubezpieczenie NNW 10000 PLN,
 • Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR

POBIERZ PEŁNE OWU:  Bezpieczne Podróże OWU 2018


 


Najlepszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanej zmiany planów czy choroby uczestnika lub jego bliskich jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu czy pielgrzymki. Polisa gwarantuje uczestnikowi zwrot całości wpłaconych środków na oferowaną przez nas imprezę turystyczną.

W związku z obecną sytuacją wprowadziliśmy również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania na COVID-19 i objęcia kwarantanną:

 • w przypadku zachorowania nagłego – 4 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania nagłego – z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną 6 % ceny pielgrzymki
 •  w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną – 7 % ceny pielgrzymki

 

ODWIEDZANE MIEJSCA

Pielgrzymka do Gruzji 2022

INFORMACJE


ZASZCZEPIONE OSOBY:
1.WJAZD DO GRUZJI BEZ TESTÓW!
2. POWRÓT DO KRAJU BEZ KWARANTANNY!

Uczestnicy bez szczepienia: 2021- KONIECZNE PRZY WYJEŹDZIE:

 • Wypełnienie formularza elektronicznego
 • przestawienie  zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR ( koszt w biurze 249zł),  wykonanym w ciągu ostatnich 72 godz. przed przyjazdem w języku angielskim (metodą RT-PCR).
 • Trzeciego dnia od przyjazdu wykonanie kolejny test PCR na własny koszt ( ok 130pln). W okresie pomiędzy dniem przylotu a dniem wykonania kolejnego testu możesz już swobodnie przemieszczać się po kraju.
 • Dzieci poniżej 10 roku życia są zwolnione z wykonywania testów PCR.
 • Wszystkie dzieci, bez względu na wiek, muszą mieć wypełniony formularz.

WAŻNE INFORMACJE DOT. PIELGRZYMKI:

 1. Oferta ważna przy 25 osobach płatnych
 2. Program jak i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec niewielkim zmianom.
 3. Dokumentem niezbędnym do podróży jest WAŻNY dowód osobisty lub paszport.
 4. Brak szczególnych wymagań zdrowotnych dotyczących udziału w imprezie turystycznej.
 5. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z przyczyn od siebie niezależnych. Np. siła wyższa, decyzje władz państwowych i innych instytucji, jak również z powodu braku minimum uczestników, która wynosi 25 osób na 20 dni przed imprezą turystyczną. W zaistniałej sytuacji Klient otrzymuje zwrot wpłaconych na rzecz Organizatora należności

POZNAJ SZCZEGÓŁY DOT. AKTUALNYCH OBOSTRZEŃ:
AKTUALNE OBOSTRZENIA | Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe (pielgrzymkitarnow.pl)

AKTUALNE INFORMACJE NA STRONIE:
Informacje dot. pandemii COVID-19 w Gruzji – Polska w Gruzji – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

ZGŁOSZENIE

KONTAKT: kom. +48 661 915 721
biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl

 

NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

 

DOKUMENTY DOT. UBEZPIECZENIA :
1. OWU: OWU Bezpieczne Podróże TBP
2. IPID : OWU Bezpieczne Podróże TBP

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY