Pielgrzymka do Portugalii

PIELGRZYMKA DO PORTUGALII SAMOLOT

Numer imprezy turystycznej: 220709
od 2022-07-08 do 2022-07-17
TRANSPORT:
 
 • śniadania
 • obiadokolacje
2000 PLN + 350 EUR

PIELGRZYMKA DO PORTUGALII – PIELGRZYMKA DO FATIMY

PROGRAM

PIELGRZYMKA DO PORTUGALII – PIELGRZYMKA DO FATIMY – POBIERZ PROGRAM : 220709 

Dzień 1. 8.07.2022 –PIELGRZYMKA DO PORTUGALII

Zbiórka na lotnisku odprawa i wylot do Lizbony, lądowanie w Lizbonie. Przejazd na nocleg w okolicy Lizbony w Hotelu Seminario Torre d’Aquila, związanym z działalnością misyjną, obiadokolacja i nocleg. Dzień 2. 09.07.2022 – PIELGRZYMKA DO PORTUGALII – FATIMY Śniadanie. Msza święta. Przejazd do LIZBONY. Przejazd na Zwiedzanie Dzielnicy Belem.  Zobaczymy m.in. Klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem. Spacer uliczkami starego miasta – Plac Rossio, Łuk Triumfalny.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 3. 10.07.2022– PIELGRZYMKA DO PORTUGALII – FATIMY

Śniadanie. Przejazd do przejazd do COIMBRY – klasztor sióstr karmelitanek, w którym przebywała s. Łucja; muzeum poświęconego widzącej. BRAGI. Spacer po mieście, czas wolny. NAWIEDZENIE SANKTUARIUM BOM JESUS. Wyjazd kolejką linowo-terenowa,  łącząca górną część Starego Miasta w Bradze z sanktuarium Bom Jesus, pięknie górującego nad miastem. Została zbudowana w końcu XIX w. i do dziś obsługiwana jest za pomocą oryginalnych wagoników. Kolejka pokonuje w około 4 min. trasę o długości 275 m i różnicy poziomów wynoszącą 116 m. Przejazd na obiadokolację i nocleg w niezwykle urokliwej Bradze.

Dzień 4.  11.07.2022

Msza święta. Śniadanie. Przejazd do PORTO. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Portugalii, słynącego z portugalskich win. Zwiedzanie starego miasta, które wraz z klimatycznym nabrzeżem rzeki Duoro wpisane zostało na listę UNESCO. Spacer po centrum : Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Pomnik Piotra IV, Casa do Infante- miejsce urodzin Henryka Żeglarza.  Następnie REJS STATKIEM PO RZECE DUERO, a następnie będziemy mieli okazję zdegustować regionalne wina. Przejazd do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg.

Dzień 5. 12.07.2022

Msza święta w Fatimie w Kaplicy Objawień. Śniadanie. Następnie wyjazd  do NAZARE.  Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. Czas wolny na odpoczynek na plaży – ok. 6-7 h. Powrót, obiadokolacja, nocleg. Procesja światła.

Dzień 6.  13.07.2022

Śniadanie, a następnie nawiedzenie: Kaplicy Objawień – serce tego sanktuarium, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Msza św. w Fatimie  w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg.

Dzień 7.  14.07.2022
Śniadanie.  Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Przejazd do SAN MARTINHO DO PORTO. PLAŻOWANIE. Jedną z największych atrakcji tej wioski jest duża piaszczysta zatoka, która do dnia dzisiejszego sprawia, że São Martinho do Porto jest jednym z polecanych miejsc, jeśli ktoś ma ochotę na plażowanie. Zatoka ma formę muszli i sprawia ona, że wody w zatoce są znacznie cieplejsze oraz spokojniejsze. To właśnie nad zatoką powstało turystyczne centrum São Martinho do Porto, gdzie znajduje się kilkanaście restauracji, sklepów oraz barów. Odpoczynek ok 3-4 h. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji  z lampionami. Nocleg. 

Dzień 8.  15.07.2022

Śniadanie, msza święta i przejazd do miasteczka OBIDOS – spacer po  urokliwym miasteczku, pełnym krętych uliczek i tradycyjnie malowanych domów z górującym nad miastem zamkiem. Następnie przejazd do SINTRY – spacer po urokliwym miasteczku, perełce kultury portugalskiej, miejsce mrocznych obrzędów pogańskich, romantyczne ogrody, ulubione miejsce Lorda Byrona i innych angielskich romantyków. Dawne, letnie rezydencje królów Portugalii. Wyjazd nad Ocean Atlantycki: PRZYLĄDEK CABO DA ROCA – najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy.  Przejazd na nocleg w okolicy Lizbony w Hotelu Seminario Torre d’Aquila, związanym z działalnością misyjną. Obiadokolacja. Dzień 9.  16.07.2022 Msza Święta w kaplicy w hotelu. Śniadanie. Następnie przejazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa paszportowa i wylot do Warszawy.

ŚWIADCZENIA

CENA PIELGRZYMKI DO PORTUGALII ZAWIERA:

 • przelot samolotem Polska – Lizbona
 • opłaty lotniskowe,
 • opłatę za bagaż rejestrowany 20 kg + mały podręczny
 • 8 noclegów w hotelach 2,3,4 gwiazdkowym.
 • 8 śniadań, 8 obiadokolacji wg programu
 • przejazdy komfortowym autokarem wg programu
 • opiekę pilota wycieczek
 • ubezpieczenie podczas pielgrzymki do Portugalii : NNW 10000 zł, OC 10000 euro, BP 1000 zł, KL 15000 euro, w tym choroby przewlekłe i zachorowanie na COVID-19

  CENA NIE ZAWIERA:

  • 70 euro – koszty realizacji programu ( przewodnicy, opłaty w Sanktuariach, rejs statkiem w Porto, degustacja Porto w winnicy, wstępy do obiektów)
  • SKŁADKA TFG i TFP – 20 ZŁ  – płatne na konto organizatora
  • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 30 euro/noc

UBEZPIECZENIA

     

 

 

 

W CENIE PIELGRZYMKI DO PORTUGALII ZAWARTE JEST:


 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 15000 EUR,
 • Ubezpieczenie KL od Covid-19 i chorób przewlekłych do 15000 EUR
 • Ubezpieczenie NNW 10000 PLN,
 • ubezpieczenie BP – 200 EUR,
 • Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR

POBIERZ PEŁNE OWU:  Bezpieczne Podróże OWU 2018


W NASZYM BIURZE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA:


           


 

 

 

 

 

 

Najlepszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanej zmiany planów czy choroby uczestnika lub jego bliskich jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu czy pielgrzymki. Polisa gwarantuje uczestnikowi zwrot całości wpłaconych środków na oferowaną przez nas imprezę turystyczną. W związku z obecną sytuacją wprowadziliśmy również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania na COVID-19 i objęcia kwarantanną:

 • w przypadku zachorowania nagłego – 4 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania nagłego – z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną 6 % ceny pielgrzymki
 •  w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną – 7 % ceny pielgrzymki

 

WAŻNE INFORMACJE

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

UMOWA DOSTĘPNA PO KONTAKCIE Z BIUREM

KONTAKT: kom. +48 661 915 721

biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl

 

NR KONT W BANKU SANTANDER:

Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028

Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056

Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY