Pielgrzymka do Włoch

TERMIN:
od 2017-10-05
do 2017-10-13
CENA:
990zł + 230euro

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pielgrzymki.
Termin: 05.10 – 13.10.2017
Cena: 990zł + 230euro
Zapraszamy !

OPIS


Pielgrzymka do Włoch
05.10-13.10.2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Włoch.

Kontakt:
Biuro Podróży Beskidvision
ul. Kopernika 2
34-300 Żywiec

biuro@beskidvision.com.pl, tel. + 48 516 527 820
asia@beskidvision.com.pl, tel. +48 661 915 721

WŁOCHY

DOKUMENTY – dowód osobisty lub paszport

WALUTA – EURO
We Włoszech używa się Euro. Należy zaopatrzyć się w drobne euro – potrzebne na ofiarę dla Księży, czy sanktuariów. Często po sanktuarium oprowadzają nas Polscy księża lub siostry zakonne – przyjęte jest, że zbiera się od pielgrzymów ok 1 euro na osobę jako ofiarę na sanktuarium.

GNIAZDKA ELEKTRYCZNE
Włosi są jednym z niewielu państw Unii, które oficjalnie nie stosują standardów CENELEC. Zazwyczaj we Włoszech występują specyficzne gniazdka z 3 dziurkami w jednym rzędzie, w środku uziemienie.
Generalnie nasze małe wtyczki, z cienkimi bolcami, bez uziemienia, standardu tzw. wtyczka Euro pasują do tamtejszych mniejszych gniazdek.
Większe wtyczki, z grubszymi bolcami CEE 7/17 (bez uziemienia), czy CEE 7/7 (z uziemieniem) wejdą tylko do europejskich gniazdek. (na zdjęciu – środkowa i prawa)

POGODA
Włoski klimat jest bardzo przyjemny – lata są ciepłe i suche, a zimy wilgotne i łagodne. Typowy klimat śródziemnomorski nie występuje w centrum kraju ani w okolicach terenów górskich a jedynie na wąskim pasie wybrzeża. Zwłaszcza na południu lata są bardzo gorące, zatem jeżeli źle znoszą Państwo zbyt duże upały, radzimy unikać pobytu na południu kraju w lipcu oraz sierpniu. Pełnią lata mogą się Państwo jednak cieszyć również przed lub po sezonie (maj, czerwiec, wrzesień, październik), gdy temperatury są bardzo przyjemne. Zimy we Włoszech są raczej ciepłe, głównie na południe od Rzymu, natomiast dość chłodne w centrum kraju lub w górach.

KUCHNIA

Wielowiekowa tradycyjna kulinarna, kultura gotowania oraz położenie geograficzne, które sprzyja rolnictwu, sprawiły, że kuchnia włoska jest jedną z najbardziej znanych i cenionych kuchni współczesnego świata.Kuchnię włoską cechuje dbałość o wysoką jakość używanych składników, zróżnicowanie wyrazistych smaków, a w wielu przypadkach prostota przygotowania dań.Dania kuchni włoskiej są lekkostrawne i przyrządzone z naturalnych składników, a to z kolei sprawia, że tutejsza kuchnia należy do jednej z najbardziej zdrowych w świecie. Nic więc dziwnego, że Włosi pod względem długości życia znajdują się na drugim miejscu w Europie.Prawdopodobnie najbardziej znanym włoskim daniem jest wywodząca się z Neapolu pizza. Bolonia słynie ze spaghetti bolognese. Słynny włoski makaron w postaci długich, cienkich nitek z mielonym mięsem i sosem pomidorowym. Jednak różnego rodzaju pasty to nie tylko domena Bolonii. Wyjątkowe spaghetti podawane jest także ze szpinakiem, różnego rodzaju serami, grzybami, owocami morza, mięsem, pomidorami, bakłażanami, Pesto i na setki innych sposobów. Innym słynnym włoskim daniem jest lasagne. W ten sposób nazywana jest nie tylko sama potrawa, ale także płaty makaronu, dostępne w sklepach. Lasagne po bolońsku to płaty makaronu przekładane mielonym mięsem z sosem pomidorowym i z zapiekanym serem Mozzarella. Jest także wegeteriańska odmiana lasagne.Region Emilia-Romania znany jest z przepysznych tortellini. To niewielkie pierożki nadziewane mięsem lub serem na bazie parmezanu.Wykorzystywana do wielu potraw i sałat Mozzarella wytwarzana jest w Kampanii, na południu Włoch. Według oryginalnej włoskiej receptury do przygotowania Mozzarelli niezbędne jest mleko z czarnych bawolic.Do najbardziej znanych włoskich serów należy też Gorgonzola. Jest to miękki, dojrzewający ser pleśniowy, który pochodzi z Lombardii na północy Włoch.Południe Włoch słynie ze znakomitej oliwy extra vergine. Podobnie jak w pozostałych nadmorskich regionach także tutaj cenione są ryby i owoce morza oraz szczególnie sardynki, często podawane z różnego rodzaju sosami. Na uwagę zasługują tutejsze pomidory – nasycone słońcem mają jeszcze bardziej wyrafinowany smak. Z dań mięsnych ceniona jest soczysta baranina z rozmarynem i tymiankiem.

PROGRAM


DZIEŃ 1. 5. 10.2017
Zbiórka w godzinach nocnych(ok. 2.00). Przejazd do Włoch. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu *** w okolicy Bolonii. Obiadokolacja i nocleg.
florencja
DZIEŃ 2. 6.10.2017
Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI – stolicy Toskanii. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem : Kościół Santa Croce – Św. Krzyża – miejsce pochówku najsławniejszych Włochów z Michałem Aniołem na czele, Piazza della Signoria, wraz z Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio- Most Złotników, katedra Santa Maria del Fiore. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3. 7.10.2017asyżasyz
Śniadanie, przejazd do ASYŻU. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem św. Franciszka i św. Klary. Spacer po mieście do Bazyliki św. Franciszka, gdzie odprawimy Mszę Święta. Po pobycie w Asyżu udamy się do CASCI. Nawiedzenie sanktuarium św. Rity. Czas na własną modlitwę. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4. 8.10.2017
Śniadanie, przejazd na WATYKAN. Udział w Aniele Pańskim z Papieżem Franciszkiem.. Zwiedzanie WATYKANU – Bazylika i Plac Św. Piotra. Spacer po RZYMIE BAROKOWYM – Zobaczymy słynne place i fontanny Rzymu: Piazza Navona, Fontanna 4 Rzek, Panteon, Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.rzym

DZIEŃ 5. 9.10.2017
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO: Koloseum , Łuk Konstantyna, Forum Romanum (z zewnątrz). Wyjazd z Rzymu w kierunku wschodnim. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. 10.10.2017
Po śniadaniu przejazd na Półwysep Gargano. Zwiedzanie SAN GIOVANNI ROTONDO. Nawiedzenie grobu św. Ojca Pio – Msza św. Zwiedzanie obiektów związanych z Ojcem Pio. Przejazd na Górę Gargano do sanktuarium św. Michała Archanioła – MONTE SANT’ ANGELO. Modlitwa w grocie – miejscu objawień Archanioła. Spacer uroczymi uliczkami miasteczka. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.loretoloreto

DZIEŃ 7. 11.10.2017
Śniadanie. Przejazd do LANCIANO – miejsca Cudu Eucharystycznego – Msza Święta. Dalsza podróż do LORETO W tym niewielkim mieście znajduje się sanktuarium Santa Casa – Sanktuarium św. Domku, który według tradycji był doczesnym mieszkaniem Maryi w Nazarecie. Nawiedzimy również Cmentarz Żołnierzy Polskich, którzy polegli podczas II Wojny Światowej w regionie Marche. Msza Święta. Przejazd do hotelu.

DZIEŃ 8. 12.10.2017padwa
Przejazd do PADWY. W tym pięknym mieście podziwiać możemy wyjątkową architekturę sakralną, urzekające freski, urokliwe stare miasto i liczne kanały wodne odchodzące od rzeki Bacchiglione. Najważniejszym obiektem sakralnym jest BAZYLIKA ŚW. ANTONIEGO. Przy bazylice znajduje się Kaplica Relikwii, w której w kryształowych relikwiarzach pielgrzymi mogą oglądać relikwie św. Antoniego. Msza Święta. Wyjazd w stronę Polski. Nocny przejazd.

DZIEŃ 9. 13. 10.2017
Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach porannych.

Organizatorem Pielgrzymki jest Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

Programy są własnością autorską firmy Beskidvision.
Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie, bez zgody właściciela prawnie chronione.

ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje:
– 7 noclegów w pokojach 2-3 osobowych w hotelach ***
– 7 śniadań i 7 obiadokolacji
– przejazd komfortowym autokarem
– opiekę pilota – tłumacza
– ubezpieczenie (NW, KL, OC)
– opłaty klimatyczne

Cena nie obejmuje:
– KOSZTY REALIZACJI PROGRAMU ZWIEDZANIA – obligatoryjnych kosztów programowych biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej w Rzymie, przewodników lokalnych, system tour guide– 70 EURO

UMOWA ORAZ DANE DO PRZELEWU

Umowa-zgłoszenie do pobrania:
umowa-bv

 

 

 

 

 

 

Organizatorem Pielgrzymki jest Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 552 157 05 47, REGON: 243282770
NR KONT W BANKU BZWBK:
Polskie złotówki: 72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary: 66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

KONTAKT: kom. /+48/ 516 527 820; 661 915 721
biuro@beskidvision.com.pl
asia@beskidvision.com.pl

«