Pielgrzymka do Włoch

TERMIN:
od 2018-04-07
do 2018-04-17
CENA:
920zł+ 300euro

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą 11-dniowej Pielgrzymki do Włoch .
Termin: 07-17.04.2018
Cena: 920zł + 300 euro
Zapraszamy !

OPIS


Pielgrzymka do Włoch
Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Włoch.

Kontakt:
Biuro Podróży Beskidvision
ul. Kopernika 2
34-300 Żywiec

biuro@beskidvision.com.pl, tel. + 48 516 527 820
asia@beskidvision.com.pl, tel. +48 661 915 721

 

WŁOCHY

DOKUMENTY – dowód osobisty lub paszport

WALUTA – EURO
We Włoszech używa się Euro. Należy zaopatrzyć się w drobne euro – potrzebne na ofiarę dla Księży, czy sanktuariów. Często po sanktuarium oprowadzają nas Polscy księża lub siostry zakonne – przyjęte jest, że zbiera się od pielgrzymów ok 1 euro na osobę jako ofiarę na sanktuarium.

GNIAZDKA ELEKTRYCZNE
Włosi są jednym z niewielu państw Unii, które oficjalnie nie stosują standardów CENELEC. Zazwyczaj we Włoszech występują specyficzne gniazdka z 3 dziurkami w jednym rzędzie, w środku uziemienie.
Generalnie nasze małe wtyczki, z cienkimi bolcami, bez uziemienia, standardu tzw. wtyczka Euro pasują do tamtejszych mniejszych gniazdek.
Większe wtyczki, z grubszymi bolcami CEE 7/17 (bez uziemienia), czy CEE 7/7 (z uziemieniem) wejdą tylko do europejskich gniazdek. (na zdjęciu – środkowa i prawa)

POGODA
Włoski klimat jest bardzo przyjemny – lata są ciepłe i suche, a zimy wilgotne i łagodne. Typowy klimat śródziemnomorski nie występuje w centrum kraju ani w okolicach terenów górskich a jedynie na wąskim pasie wybrzeża. Zwłaszcza na południu lata są bardzo gorące, zatem jeżeli źle znoszą Państwo zbyt duże upały, radzimy unikać pobytu na południu kraju w lipcu oraz sierpniu. Pełnią lata mogą się Państwo jednak cieszyć również przed lub po sezonie (maj, czerwiec, wrzesień, październik), gdy temperatury są bardzo przyjemne. Zimy we Włoszech są raczej ciepłe, głównie na południe od Rzymu, natomiast dość chłodne w centrum kraju lub w górach.

KUCHNIA

Wielowiekowa tradycyjna kulinarna, kultura gotowania oraz położenie geograficzne, które sprzyja rolnictwu, sprawiły, że kuchnia włoska jest jedną z najbardziej znanych i cenionych kuchni współczesnego świata.Kuchnię włoską cechuje dbałość o wysoką jakość używanych składników, zróżnicowanie wyrazistych smaków, a w wielu przypadkach prostota przygotowania dań.Dania kuchni włoskiej są lekkostrawne i przyrządzone z naturalnych składników, a to z kolei sprawia, że tutejsza kuchnia należy do jednej z najbardziej zdrowych w świecie. Nic więc dziwnego, że Włosi pod względem długości życia znajdują się na drugim miejscu w Europie.Prawdopodobnie najbardziej znanym włoskim daniem jest wywodząca się z Neapolu pizza. Bolonia słynie ze spaghetti bolognese. Słynny włoski makaron w postaci długich, cienkich nitek z mielonym mięsem i sosem pomidorowym. Jednak różnego rodzaju pasty to nie tylko domena Bolonii. Wyjątkowe spaghetti podawane jest także ze szpinakiem, różnego rodzaju serami, grzybami, owocami morza, mięsem, pomidorami, bakłażanami, Pesto i na setki innych sposobów. Innym słynnym włoskim daniem jest lasagne. W ten sposób nazywana jest nie tylko sama potrawa, ale także płaty makaronu, dostępne w sklepach. Lasagne po bolońsku to płaty makaronu przekładane mielonym mięsem z sosem pomidorowym i z zapiekanym serem Mozzarella. Jest także wegeteriańska odmiana lasagne.Region Emilia-Romania znany jest z przepysznych tortellini. To niewielkie pierożki nadziewane mięsem lub serem na bazie parmezanu.Wykorzystywana do wielu potraw i sałat Mozzarella wytwarzana jest w Kampanii, na południu Włoch. Według oryginalnej włoskiej receptury do przygotowania Mozzarelli niezbędne jest mleko z czarnych bawolic.Do najbardziej znanych włoskich serów należy też Gorgonzola. Jest to miękki, dojrzewający ser pleśniowy, który pochodzi z Lombardii na północy Włoch.Południe Włoch słynie ze znakomitej oliwy extra vergine. Podobnie jak w pozostałych nadmorskich regionach także tutaj cenione są ryby i owoce morza oraz szczególnie sardynki, często podawane z różnego rodzaju sosami. Na uwagę zasługują tutejsze pomidory – nasycone słońcem mają jeszcze bardziej wyrafinowany smak. Z dań mięsnych ceniona jest soczysta baranina z rozmarynem i tymiankiem.

PROGRAM

Dzień I – 07.04.2018
Zbiórka w godzinach wieczornych z Tarnowa. Przejazd do Żywca. Msza Święta rozpoczynająca Pielgrzymkę. Wyjazd w kierunku Włoch. Nocny przejazd.

Dzień II – 08.04.2018
Całodzienny przejazd przez terytorium Austrii, Włoch. Zakwaterowanie w hotelu w MONTECATTINI TERME – miejscowości uzdrowiskowej. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień III – 09.04.2018 
Śniadanie. Przejazd do SIENY, nawiedzenie kościoła Dominikanów z relikwiami św. Katarzyny, następnie przejście do Katedry oraz na plac miejski, Krótki spacer po mieście. Przejazd do ASYŻU – miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej oraz znajdującą się wewnątrz – Porcjunkulą. Przejazd do Starego Miasta. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka , modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV – 10.04.2018 
Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Msza Święta. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II . Spacer po RZYMIE BAROKOWYM: Plac Navona, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Fontanna di Trevi. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień V – 11.04.2018
Po śniadaniu Msza Święta. Przejazd do WATYKANU. Udział w audiencji u Papieża Franciszka. (audiencje tylko
w przypadku obecności Papieża na Watykanie.). Zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO. Następnie przejazd do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VI – 12.04.2018
Śniadanie. Przejazd do POMPEI – nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej, Msza święta. Opcjonalnie : Zwiedzanie wykopalisk z miejscowym przewodnikiem- koszt ok. 20 euro. Przejazd do NEAPOLU. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień VII- 13.04.2018
Śniadanie. Przejazd na PÓŁWYSEP GARGANO . Przejazd na plażę w okolicy Mattinaty. Spacer po plaży. Odpoczynek. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Msza Święta. Czas wolny.
Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień- VIII -14.04.2018
Śniadanie. Zwiedzanie SAN GIOVANNI ROTONDO. Nawiedzenie grobu św. Ojca Pio. Przejazd w okolice VIESTE. Odpoczynek na plaży. Czas wolny. Przejazd do sanktuarium św. Michała Archanioła – MONTE SANT’ ANGELO. Modlitwa w grocie – miejscu objawień Archanioła. Spacer uroczymi uliczkami miasteczka. Msza Święta w Monte San’t Angelo. Przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo.

Dzień IX – 15.04.2018
Przejazd do LANCIANO – miejsca Cudu Eucharystycznego. Msza Święta. Po śniadaniu przejazd do MANOPELLO, miasteczka z kilkusetletnim kościółkiem Kapucynów. To w nim, od XVI wieku przechowywane jest Volto Santo – Cudowne Oblicze. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja
i nocleg

Dzień X – 16.04.2018
Po śniadaniu przejazd do LORETO W tym niewielkim mieście znajduje się sanktuarium Santa Casa – Sanktuarium św. Domku, który według tradycji był doczesnym mieszkaniem Maryi w Nazarecie. Nawiedzimy również Cmentarz Żołnierzy Polskich, którzy polegli podczas II Wojny Światowej w regionie Marche. Msza Święta. Przejazd do SAN MARINO – zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego.
Zwiedzanie miasta. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

Dzień XI -17.04.2018
Śniadanie, Przyjazd do PADWY. Zwiedzanie BAZYLIKI ŚW. ANTONIEGO, Msza Święta. Przy bazylice znajduje się Kaplica Relikwii, w której w kryształowych relikwiarzach pielgrzymi mogą oglądać relikwie św. Antoniego. Przejazd do Polski. Nocny przejazd. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych

 

 

   Organizatorem Pielgrzymki jest Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

 

ŚWIADCZENIA


CENA ZAWIERA :
-9 noclegów w pokojach 2-3 osobowych  w hotelach **/***
-9 śniadań i 9 obiadokolacji
-przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, video.
-pilota-przewodnika
-ubezpieczenie (NW, KL, OC)
– TFG

CENA NIE ZAWIERA:
koszty realizacji programu – 60 euro

DODATKOWE UBEZPIECZENIE:
– od chorób przewlekłych – 50 zł
– od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego – 75 zł
– od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 150 zł

UMOWA I DANE DO PRZELEWU


Umowa -zgłoszenie do pobrania:
umowa-bv

 Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 553 253 29 35, REGON: 366485465
NR KONT W BANKU BZWBK:
Polskie złotówki: 72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary: 66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

KONTAKT: kom. /+48/ 516 527 820; 661 915 721

biuro@beskidvision.com.pl
asia@beskidvision.com.pl

 

 

 

 

«