PIELGRZYMKA DO WŁOCH – WŁOCHY Z CINQUE TERRE

04-01-2022

PIELGRZYMKA DO WŁOCH – WŁOCHY Z CINQUE TERRE

PROGRAM

Pielgrzymka do Włoch – Cinque Terre

kliknij obok i pobierz program:Włochy z Cinque Terre TBP

Pielgrzymka do Włoch

WŁOCHY

Dzień  I – 24.06.2022

22.00 – ZBIÓRKA W TARNOWIE. Pakowanie bagaży i  wyjazd  w kierunku Włoch. Przyjazd do hotelu w okolicy Werony.  Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień  II25.06.20221

Śniadanie. Przejazd do  WENECJI. Zwiedzanie jednego  z najpopularniejszych turystycznych miast Włoch ze względu na swoją architekturę oraz nietypowe położenie. Wenecja znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejście spacerem na Plac św. Marka.  Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Msza Święta. Przepłynięcie statkiem po kanałach Weneckich. Powrót do autokaru. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień  III – 26.06.2022

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie CINQUE TERRE – fragmentem mało znanego, urwistego wybrzeża Liguryjskiego z turkusową wodą, rudymi skałami i ślicznymi miasteczkami kaskadowo zbudowanymi na skałach. Urzekająca architektura wciętych w klify kolorowych wiosek, unikalny krajobraz sprawił, iż to wszystko zostało wpisane na listę UNESCO jako obszar chroniony krajobrazu kulturowego. Przejazd z La Spezzi pociągiem. Odwiedziny w dwóch miejscowościach należących do kompleksu Cinque Terre (Pięć Ziem – w rzeczywistości: pięć wiosek): MANAROLI oraz VERNAZZY (Msza św.). Powrót do La Spezzi. Powrót do hotelu, obiadokolacja. !!!Dla chętnych rejs statkiem – ok 3,5 godziny wokół pięknych miasteczek Cinque Terre.  Romantyczne widoki i bujna śródziemnomorska przyroda. – KOSZT OK. 30 EURO

Dzień  IV – 27.06.2022

Po śniadaniu wyprawa do LUKKI, gdzie spacerując nastrojowymi uliczkami miasteczka zobaczyć będzie można katedrę di San Martino oraz kościół San Michele in Foro. Nawiedziemy również sanktuarium św. Gemmy- klasztor Mniszek Pasjonistek, o którego utworzenie Pan Jezus niejeden raz prosił w rozmowach z Gemmą , gdzie Św. Jan Paweł II modlił się we wrześniu 1989 r.  Następnie wyjazd do PIZY, gdzie w tym samym roku Św. Jan Paweł II celebrował Mszę świętą. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień  V – 28.06.2022

Wczesne śniadanie lub pakiet śniadaniowy. Następnie przejazd do WATYKANU.  Msza święta . Modlitwa przy Grobie św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. W ten dzień zwiedzimy również SANTA MARIA MAGGIORE , gdzie św. Jan Paweł II rokrocznie bywał 8 grudnia, w dzień Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyjazd do hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień VI  – 29.06.2022

Śniadanie a następnie przejazd do CASTEL GANDOLFO – letniej rezydencji papieży, leżącej przy wulkanicznym jeziorze Albano, gdzie niejednokrotnie odpoczywał Jan Paweł II i Benedykt XVI. Spacer po ogrodach, czas wolny. Przejazd do MENTORELLA , gdzie znajduje się  Sanktuarium Matki Bożej Łaskawejjednego  z ulubionych miejsc wypoczynku, modlitwy i kontemplacji  św. Jana Pawła II. Msza święta. Przejazd do hotelu w okolicy Asyżu, obiadokolacja , nocleg.

Dzień VII – 30.06.2022

MSZA ŚWIĘTA . Przejazd na zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO .  Odwiedzimy również BAZYLIKĘ ŚW. JANA NA LATERANIE, gdzie w każdy Wielki Czwartek Jan Paweł II przybywał, aby poświęcić oleje krzyżma św. Każdego roku w tej bazylice dokonywał święceń kapłańskich. Przejście na Scala Santa. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień VIII – 01.07.2022

Śniadanie, przejazd do CASCIA – nawiedzimy Sanktuarium świętej Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. W dniu 20 maja 2000 roku, z okazji 100. rocznicy kanonizacji św. Rity papież Jan Paweł II wygłosił w Rzymie specjalne przemówienie do przybyłych tam czcicieli Świętej z Cascia. Czas wolny na modlitwę. Następnie przejazd na zwiedzanie ASYŻU – miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch, gdzie wielokrotnie przebywał Św. Jan Paweł II. 7 października 1986 r. Jan Paweł II urzeczywistnił swe pragnienie, zapraszając przedstawicieli głównych religii świata i wyznań chrześcijańskich do Asyżu, aby w wielu językach modlić się o pokój. Zwiedzanie Bazyliki św.  Franciszka, modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta.  Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień IX– 02.07.2022 -FLORENCJA

Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI – stolicy Toskanii.  Przejazd komunikacją miejską do centrum, zwiedzanie miasta z przewodnikiem :  Kościół Santa Croce – Św. Krzyża – miejsce pochówku najsławniejszych Włochów z Michałem Aniołem na czele, Piazza della Signoria, wraz z  Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio-  Most Złotników, katedra Santa Maria del Fiore. Msza Święta.(9 godzinny postój). Wieczorny wyjazd do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w dniu  03.07.2022. Organizatorem Pielgrzymki jest Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe –  BV Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk, 34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2 Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

ŚWIADCZENIA

Pielgrzymka do Włoch

Pielgrzymka do Włoch

Cena pielgrzymki przy 25 osobach : 1700 zł + 290 euro Cena pielgrzymki przy 35 osobach : 1350 zł + 290 euro

Cena zawiera :

 • 8 noclegów w pokojach 2-3 osobowych w hotelach ***
 • 8 śniadań i 8 obiadokolacji
 • przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, video
 • pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie KL 15000euro, NNW 10000pln, OC 10000euro
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych do kwoty 15000euro
 • ubezpieczenie od COVID-19 do kwoty 15000euro

Cena nie zawiera:

 •  koszty realizacji programu – 110 EURO – płatne u pilota
 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 160 euro
 • TFG i TFP – 20 zł – bezzwrotna i obowiązkowa wpłata na konto organizatora, płacona w zaliczce

dla chętnych: – WYBÓR MIEJSCA W AUTOKARZE – KOSZT 45 ZŁ ( konieczny wcześniejszy kontakt z biurem w celu ustalenia szczegółów)

UBEZPIECZENIA

    W CENIE PIELGRZYMKI DO WŁOCH ZAWARTE JEST:


 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) – 15000 EUR,
 • Ubezpieczenie KL od Covid-19 i chorób przewlekłych do 15000 EUR
 • Ubezpieczenie NNW 10000 PLN,
 • ubezpieczenie BP – 200 EUR,
 • Ubezpieczenie OC – 10.000 EUR

POBIERZ PEŁNE OWU:  Bezpieczne Podróże OWU 2018


W NASZYM BIURZE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA:


           


    Najlepszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanej zmiany planów czy choroby uczestnika lub jego bliskich jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu czy pielgrzymki. Polisa gwarantuje uczestnikowi zwrot całości wpłaconych środków na oferowaną przez nas imprezę turystyczną. W związku z obecną sytuacją wprowadziliśmy również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania na COVID-19 i objęcia kwarantanną:

 • w przypadku zachorowania nagłego – 4 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 5 % ceny pielgrzymki
 • w przypadku zachorowania nagłego – z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną 6 % ceny pielgrzymki
 •  w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych z rozszerzoną ochroną na zachorowanie na COVID -19 i kwarantanną – 7 % ceny pielgrzymki

 

WAŻNE INFORMACJE


NIEZBĘDNE DOKUMENTY :
1. Ważny dowód osobisty lub paszport
2. Certyfikat Covid- 19 Green Pass potwierdzający szczepienie lub status ozdrowieńca
3. Wypełniony druk lokalizacji podróżującego – wraz z kodem QR (w skrócie dPLF) Jest on dostępny na stronie : EU Digital  Passenger Locator Form Rzym wiosną - pielgrzymkitarnow.pl    

Rzym wiosną - pielgrzymkitarnow.plWALUTA : EURO Ceny : pizza od 5 euro, obiad w restauracji w zależności od wybranego menu od 8 do 25 euro, za napój lub piwo zapłacimy od 3 do 5 euro. Dania rybne lub z owoców morza są droższe niż mięsne.    

 

 

 

GNIAZDKA ELEKTRYCZNE : Włosi są jednym z niewielu państw Unii, które oficjalnie nie stosują standardów CENELEC. Zazwyczaj we Włoszech występują gniazdka z 3 dziurkami w jednym rzędzie, w środku uziemienie. Generalnie nasze małe wtyczki, z cienkimi bolcami, bez uziemienia, standard tzw. wtyczka euro pasują do gniazdek. W hotelach można wynająć bądź zakupić przejściówki. Przejściówkę można zakupić w każdym sklepie z elektroniką w Polsce i zabrać w podróż ze sobą.  

Rzym wiosną - pielgrzymkitarnow.pl

POGODA : Włoski klimat jest bardzo przyjemny – lata są ciepłe i suche a zimy wilgotne i łagodne. Na południu lata są bardzo gorące. Wspaniałą pogodą mogą się Państwo również cieszyć przed lub po sezonie (maj, czerwiec, wrzesień i październik), gdy temperatury są bardzo przyjemne. Zimy we Włoszech są raczej ciepłe, głównie na południe od Rzymu, natomiast dość chłodne w centrum kraju lub w górach  

 

  Rzym wiosną - pielgrzymkitarnow.pl KUCHNIA : Kuchnia włoska jest jedną z bardziej znanych i cenionych kuchni współczesnego świata. Cechują ją dbałość o wysoką jakość używanych składników, zróżnicowanie wyrazistych smaków, prostota dań. Dania kuchni włoskiej są lekkostrawne i przyrządzone z naturalnych składników, a to z kolei sprawia, że kuchnia włoska należy do jednych z najzdrowszych na świecie. Nic dziwnego, że Włosi pod względem długości życia znajdują się na drugim miejscu w Europie. Prawdopodobnie najbardziej znanym włoskim daniem jest pizza pochodząca z Neapolu. Bolonia słynie ze spaghetti bolonese. Jest to słynny włoski makaron w postaci długich cienkich nitek z mielonym mięsem oraz sosem pomidorowym. Jednak różnego rodzaju pasty to nie tylko domena Bolonii. Innym włoskim daniem jest lasagne. Region Emilia-Romania znany jest z przepysznych tortellini. To niewielkie pierożki nadziewane mięsem, grzybami lub serem na bazie parmezanu. wykorzystywana do wielu potraw i sałat Mozzarella wytwarzana jest w Kampanii, na południu Włoch. Wg oryginalnej włoskiej receptury do przygotowania Mozzarelli niezbędne jest mleko z czarnych bawolic.  

PRZED PIELGRZYMKĄ DO WŁOCH ZAPOZNAJ SIĘ Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI:

 

ZGŁOSZENIE I KONTAKT

UMOWA DOSTĘPNA PO KONTAKCIE Z BIUREM KONTAKT: kom. +48 661 915 721
biuro@pielgrzymkitarnow.pl,
iwetta@beskidvision.com.pl,
natalia@beskidvision.com.pl  
NR KONT W BANKU SANTANDER:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

PODPISZ UMOWĘ JUŻ DZIŚ – KLIKNIJ I POBIERZ: UMOWA ZGŁOSZENIE –UMOWA ZGŁOSZENIE – 220608- WŁOCHY  

GALERIA

WRÓĆ DO PORZEDNIEJ STRONY