PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Z NIEDZIELĄ PALMOWĄ

TERMIN:
od 2018-03-23
do 2018-03-30
CENA:
1100zł +650USD

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Pielgrzymki do Ziemi Świętej.
Termin: 23- 30.03.2018
Cena: 1100 zł + 650 USD
Zapraszamy !

OPIS

Pielgrzymka do Ziemi Świętej
23-30.03.2018

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej.

Kontakt:
Biuro Podróży Beskidvision
ul. Kopernika 2
34-300 Żywiec

biuro@beskidvision.com.pl, tel. + 48 516 527 820
asia@beskidvision.com.pl, tel. +48 661 915 721

IZRAEL – ZIEMIA ŚWIĘTA

DOKUMENTY
PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesiące od daty powrotu, paszport nie może zawierać pieczątek m.in. libańskich, libijskich i syryjskich. Zgodnie z polsko-izraelską umową o ruchu bezwizowym obywatele polscy od 2000r. nie potrzebują wiz. Podczas odprawy po przylocie otrzymują Państwo wizę, którą należy zachować do końca pobytu w Izraelu.

ODPRAWA PASZPORTOWA
Przy wjeździe do Izraela, Izraelskie służby graniczne przeprowadzają krótkie rozmowy na temat celu
i charakteru podróży. Służba graniczna ma prawo przeszukać bagaż. Władze graniczne mogą odmówić prawa wjazdu do Izraela osobom, co do których powzięły podejrzenia, że faktyczny cel ich przyjazdu jest inny niż deklarowany, jak również osobom, które przebywały poprzednio w Izraelu bez ważnej wizy pobytowej. Nie są również wpuszczane osoby, których krewni przebywają w Izraelu nielegalnie.

WALUTA
Nowy szekel izraelski – Większość mieszkańców Izraela woli posługiwać się dolarami – Nie ma więc potrzeby wymieniania waluty. Praktycznie we wszystkich sklepach i punktach usługowych można płacić dolarami. Reszta zostanie wydana w szeklach. Z tego powodu, radzimy zabierać z Polski dolary o niewielkich nominałach, aby uniknąć później zbędnego rozmieniania ich na walutę izraelską.

POGODA
Ziemia Święta ma tylko dwie pory roku: susza (lato) i deszczowa (zima). Pora zimowa rozpoczyna się w październiku i trwa do kwietnia.

ZWYCZAJE I WAŻNE INFORMACJE:
W soboty, czyli żydowski szabat, wszystkie sklepy, biura i lokale rozrywkowe w Izraelu są nieczynne. Szabat zaczyna się po zachodzie słońca w piątek i kończy w sobotę po zachodzie słońca. W tym czasie bardzo trudno kupić cokolwiek do jedzenia czy wymienić pieniądze.
Przyjeżdżając do Izraela należy przestawić zegarki o +1h względem czasu w Polsce.
Zabronione jest wywożenie chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz przedmiotów z nich wykonanych, które umieszczone są na liście Konwencji Waszyngtońskiej CITES.
Na wszystkie towary i usługi nałożony jest podatek o wartości 17% i jest on wliczony w cenę towaru. W przypadku zakupu towarów o wartości pow. 100USD- możliwy zwrot podatku na lotnisku ok 15%
TELEFONY: Orientacyjnie minuta rozmowy z telefonu komórkowego do Polski kosztuje ok. 11 PLN.
Osoby pełnoletnie mogą wwieźć 1 l alkoholu wysokoprocentowego i 2 l wina oraz 200 szt. Papierosów.

KUCHNIA
Dzisiejsza kuchnia izraelska stanowi mieszankę wielu kuchni świata. Jest smaczna, prosta, sycąca, a dzięki wielu sałatkom także lekka i zdrowa.
W tradycyjnej kuchni żydowskiej obowiązuje zasada koszerności – preferuje się ryby, ale tylko takie z płetwami i łuskami. Rzeźnik ubijający tusze zwierząt musi to robić w specjalny sposób, odpowiednim nożem.
Izraelczycy zajadają się chlebami pita wypełnionymi falafelami (smażone kulki ze zmielonych nasion strączkowych), fulem (czosnkowe puree z fasoli i bobu), szoarmą (grillowane kawałki mięsa), czy hummusem (gęsta pasta z ciecierzycy). Do perfekcji opanowali sztukę komponowania i podawania sałatek, których zjadają ogromne ilości.
Dla turystów przyrządza się rybę św. Piotra pochodzącą z Jeziora Galilejskiego. Ze względu na uciążliwe i liczne ości Izraelczycy jedzą ją niechętnie, za to Europejczycy cenią za delikatne, kruche i smaczne mięso. Taką rybę podaje się z limonką, cytryną i chlebem pita.
Z restauracji izraelskich wydobywa się często wyraźny, pobudzający apetyt zapach smażonej cebuli i czosnku z domieszką kminku, goździków, orientalnej gałki muszkatołowej, szafranu i rozgrzanego miodu.

PROGRAM


DZIEŃ I – 23.03.2018 – PIĄTEK
Przejazd na lotnisko do Krakowa. Odprawa lotniskowa. Wylot do TEL AVIVU . Przejazd do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II – 24.03.2018 – SOBOTA
Śniadanie, przejazd do JEROZOLIMY. SYJON – kościół św. Piotra in Gallicantu, bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik.
Przejście ulicami Starego Miasta pod Ścianę Płaczu. Via Dolorosa – Droga krzyżowa. Przejście do Bazyliki Bożego Grobu. Czas wolny na prywatną modlitwę. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III – 25.03.2018 – NIEDZIELA PALOWA
Przejazd do JEROZOLIMY. Góra Oliwna –  Betfage – sanktuarium wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, panorama miasta, Kościół Wniebowstąpienia, kościół Dominus Flevit, bazylika Agonii
w Ogrodzie Oliwnym, Grota Pojmania, świątynia Grobu Maryi.
Po południu udział w uroczystej procesji Niedzieli Palmowej.

DZIEŃ IV – 26.03.2018 – PONIEDZIAŁEK
Śniadanie. Zwiedzanie BETLEJEM.  Wizyta w górującej nad miastem: Bazylice Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia . Nawiedzenie Groty Narodzenia Pana Jezusa i zwiedzanie Bazyliki Narodzenia, następnie kościół św. Katarzyny wraz z Grotą św. Hieronima, przejście ulicami miasta do Groty Mlecznej. Czas wolny. Przejazd na Pole Pasterzy – Nawiedzenie Kościoła ” Gloria in Excelsis”.

DZIEŃ V – 27.03.2018 – WTOREK
Śniadanie, wyjazd do BETANII – Kościół św. Łazarza, Przejazd przez Pustynia Judzką – WADI QELT – widok na Klasztor św. Jerzego. Przejazd do JERYCHA – najstarszego miasta na świecie,  Drzewo Zacheusza, widok na Górę Kuszenia.  Przejazd nad MORZE MARTWE. Czas wolny na zdrowotne kąpiele  i relaks w najbardziej zasolonym Morzu na świecie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ VI – 28.03.2018 – ŚRODA
Przejazd do HAJFY, pięknie położonej nad Morzem Śródziemnym. Wizyta na Górze Karmel: nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris Grota Eliasza oraz zobaczymy Ogrody Bahaitów. Przejazd do NAZARETU –Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie oraz Kościół św. Józefa – Żywiciela. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ, gdzie Jezus dokonał cudu zmiany wody w wino -odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

DZIEŃ VII – 29.03.2018 – CZWARTEK
Śniadanie, Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze TABOR. Następnie wizyta w KAFARNAUM – miasto Jezusa i dom św. Piotra. Przejazd na GÓRĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTW. Wizyta w TABDZE – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na lunch podczas której będzie można spróbować wyśmienitą rybę św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ VIII – 30.03.2018 – PIĄTEK
Śniadanie, Przejazd do AIN KAREM – źródło Matki Bożej, Kościół Nawiedzenia NMP, oraz Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela. Przejazd do JAFFY. Wizyta w starym porcie Heroda oraz nawiedzenie Kościoła św. Piotra. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu. Odprawa lotniskowa. Przylot do Krakowa. Powrót na miejsce zbiórek..

Organizatorem Pielgrzymki jest Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2
Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

Programy są własnością autorską firmy Beskidvision.
Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronie, bez zgody właściciela prawnie chronione.


ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje :
– dojazd do i z lotniska
-przelot samolotem, opłaty lotniskowe,opłatę za bagaż
-zakwaterowanie w hotelach *** pokoje 2/3 osobowe z łazienką
-wyżywienie ( śniadanie wraz z napojami i obiadokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu)
-przejazdy autokarem
-opiekę przewodnika – księdza Biblisty
– wszystkie opłaty związane z wejściem do zwiedzanych obiektów
– rejs po jeziorze Galilejskim
– system tour guide

Cena nie zawiera:
– napojów do kolacji ( do kolacji zwyczajowo podawana jest woda z sokiem cytrynowym,pozostałe napoje każdy kupuje sobie sam)
– zwyczajowe napiwki 70 USD

UMOWA I DANE DO PRZELEWU

Umowa zgłoszenie do pobrania:


Biuro Podróży BeskidVision
Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk,
34-300 Żywiec, Kopernika 2
NIP: 5532532935, REGON: 366485465
NR KONT W BANKU BZWBK:
Złotówki:72 1090 2011 0000 0001 3416 2028
Euro: 92 1090 2011 0000 0001 3416 2056
Dolary:66 1090 2011 0000 0001 3416 2039

KONTAKT: kom. /+48/ 516 527 820; 661 915 721
biuro@beskidvision.com.pl
asia@beskidvision.com.pl

 

 

 

 

 

«